English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در جشنواره پویانمایی رضوی؛ هنر، زبانی گویا در ترسیم چهره روشن امام رضا(ع) و اهل بیت است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در جشنواره پویانمایی رضوی؛ هنر، زبانی گویا در ترسیم چهره روشن امام رضا(ع) و اهل بیت است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با تاکید بر جایگاه هنر اظهار کرد: هنر می تواند با زبانی گویا در ترسیم چهره ای روشن و بی غبار از حضرت امام رضا علیه السلام و دیگر اهل بیت علیهم السلام نقشی مهم و موثر ایفا کند.

به گزارش شمس توس از گلستان، عادله کشمیری، سه شنبه 22 آبان در مراسم اختتامیه دهمین جشنواره پویانمایی رضوی در گلستان، اظهار کرد: هنر پویانمایی در بین ایرانیان قدمتی دیرینه دارند و باید در بسیاری از موضوعات این هنر به کمک فرهنگ سازی در جامعه بیاید.


دبیر جشنواره پویانمایی رضوی، تصریح کرد: پویانمایی یک صنعت ـ هنر است و اگر جاذبه لازم را داشته باشد می تواند خصوصاً در کودکان تاثیر لازم را داشته باشد.


وی افزود: وجود بارگاه ملکوتی حضرت رضا علیه السلام در ایران زمینه ساز نوعی ارتباط در بین مردم شده است و هنرمندان می توانند آثار بسیاری را از آموزه ها و سیره زندگی ایشان و دیگر ائمه خلق نمایند.


کشمیری یادآور شد: خصوصاً در هنگامه که شاهد ترویج اسلام هراسی در سراسر دنیا هستیم هنرمندان می توانند آثار خود را در مقابل دیدگان جهانیان قرار داده و چهره زیبای اسلام را به آنان نشان دهند.


وی خاطر نشان کرد: برگزاری چنیین جشنواره هایی فرصتی مغتنم جهت خلق آثاری مذهبی و ملی است که می تواند ارتباط استوار بین مردم و اهل بیت را تداوم بخشد.


مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان ضمن تقدیر از تمامی دست اندرکاران برگزاری جشنواره پویانمایی رضوی، گفت: گلستان از میزبانی این جشنواره به خود می بالد و امیدواریم در سال های آتی بتوانیم تاثیر بسزایی در ارتقا کمی و کیفی هنر پویانمایی در کشور داشته باشیم.


لازم به ذکر دهمین جشنواره پویانمایی رضوی از سری برنامه های شانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) ، 21 و 22 آبان ماه جاری به میزبانی استان گلستان برگزار شد و در پایان از نفرات برتر تقدیر شد.


۲۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۹:۵۳

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.